28. října 2007 15:49 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Internet si zvolil svou Miss

Nová Miss internet Pavla Ambrozková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Miss internet Pavla Ambrozková. | foto: ČTK

PRAHA Miss internet 2007 se stala třiadvacetiletá studentka Pavla Ambrozková z Bohuňovic u Olomouce. Zvítězila mezi desítkou finalistek, které o korunku soupeřily v Blansku. O vítězce rozhodly hlasy internetových uživatelů. Miss získala kromě kosmetiky připojení k internetu zdarma nebo poukázku na seskok padákem.

První vicemiss se stala Anna Svobodová (19) z Kolína a druhou vicemiss Tereza Nečasová (22) z Prahy.

Do letošního ročníku se přihlásilo 1800 dívek. Pořadatelé čekal nelehký úkol - ověřit jejich totožnost. "Museli jsme všechna zaslaná data důkladně zkontrolovat, protože dnes je módou žít na internetu pod virtuální identitou," uvedla ředitelka soutěže Kateřina Hamrová.

Ze tří stovek dívek, jejichž fotografie byly umístěny na internet, pak stočlenná porota složená z odborníků, známých osobností a novinářů vybrala deset finalistek.

Organizátoři letos na důkaz toho, že titul Miss internet má získat především inteligentní dívka s přehledem nejen o dění v počítačovém oboru, zrušili promenádu v plavkách. "Z jeviště se ale stalo zákulisí, takže slečny se na něm převlékaly, líčily nebo česaly," podotkla Hamrová. Soutěžící musely předvést práci s notebookem, čekal je IQ test a test komunikace se šéfem, kterého zastoupily známé osobnosti.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz