11. května 2019 17:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Irka celý život hledala svoji matku. Setkala se s ní až v 81 letech

Irka se po neuvěřitelně dlouhé době shledala se svou matkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Irka se po neuvěřitelně dlouhé době shledala se svou matkou. | foto: Reprofoto

Dublin Eileen Mackenová vyrůstala v sirotčinci v Dublinu a ve věku 19 let začala pátrat po své matce, kterou nikdy nepoznala. Hledání skončilo po více než 60 letech, když 103letou matku pro 81letou ženu našel odborník na genealogii. V dubnu se obě setkaly ve Skotsku, kde matka Elizabeth žije, informoval zpravodajský server BBC.

„Je to ta nejkrásnější dáma, má moc milou rodinu. Přichystali mi skvělé přivítání,“ řekla Mackenová irské rozhlasové stanici RTÉ s tím, že nikdy nebyla šťastnější. Právě skrze pořad veřejnoprávního rozhlasu loni požádala o pomoc v pátrání po matce. Po Novém roce se jí ozval odborník s tím, že ženu našel a že žije ve Skotsku.

„Když jsem to uslyšela, nic mě nemohlo zastavit,“ řekla Mackenová, která je matkou tří dětí. Následné setkání si nemůže vynachválit. „Přijali mě a s maminkou jsem si výborně popovídala... Byla nadšená a celou dobu nepustila moji ruku,“ popsala Mackenová.

Celý život prý byla pevně přesvědčena, že svou matku najde, a snahu po celá desetiletí nevzdávala. „Říkala jsem si: ‚Nemůžu přece být jenom jedna osoba na téhle planetě, co nemá nikoho.‘ Musela jsem začít pátrat,“ uvedla.

Při shledání s Elizabeth, která už brzy oslaví 104. narozeniny, mimo jiné zjistila, že má dva nevlastní bratry. „Prožili jsme tři dny plné naprostého štěstí, jaké jsem dosud nikdy nepocítila... Nemáte tušení, co to se mnou udělalo. Jsem prostě nesmírně šťastná,“ dodala.

ČTK