7. listopadu 2014 6:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jezte datle. Islámský stát dává ženám bojovníků kulinářské tipy

Datle se mohou stát zajímavým oživením jídel - ilustrační fotografie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Datle se mohou stát zajímavým oživením jídel - ilustrační fotografie | foto: Shutterstock

BAGDÁD/DAMAŠEK Radikální organizace Islámský stát (IS) se snaží své bojovníky zásobovat nejen zbraněmi a municí, ale i kvalitní a vydatnou stravou. Organizace The Zora Foundation, která má na starosti propagandistickou činnost extremistů, zveřejnila na svých internetových stránkách kulinářské tipy pro manželky a sestry bojovníků.

Mohou se inspirovat, jak uvařit mužům chutnou svačinu, která jim prý dodá na bojišti dostatek energie.

Recept hojně sdílený příznivkyněmi IS na sociálních sítích obsahuje i fotografie pokrmu, který je prý rychlý na přípravu, výživově hodnotný a „vhodný do boje“. Připravuje se mimo jiné z datlů, mouky a másla. Muži by ho prý měli konzumovat ke kávě v pauzách mezi boji. Podle správců stránky jde o první z mnoha tipů, další prý budou brzy následovat.

Webová stránka také radí ženám, aby své manžele a bratry udržovaly čisté a zašívaly jim šaty poničené v bojích a přidává spoustu dalších rad, jak se stát ženou hodnou džihádisty. Radikální organizace Islámský stát ovládá rozsáhlá území na severu a západě Iráku a rovněž na severu a východě Sýrie, na kterých před několika měsíci vyhlásila islámský chalífát.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!