Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italové chtějí dostat pizzu na seznam kulturního dědictví UNESCO

Magazín

  6:21
ŘÍM - Ze strachu před vlivem směrnic Evropské unie a amerických gigantů rychlého občerstvení zahájili Italové kampaň s cílem dostat pizzu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Informovala o tom agentura APA. Na podporu svého záměru už pod internetovou petici sesbírali více než 26 000 podpisů.

Pizza (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Kampaň vede bývalý ministr zemědělství Alfonso Pecoraro Scanio, který pochází stejně jako pizza z jihoitalské Neapole. Podpořila ho ale i řada známých politiků, slavných umělců a intelektuálů. Pomáhá mu mimo jiné i Carlo Petrini, zakladatel mezinárodního hnutí Slow Food, které bojuje proti kultuře jídla, kterou propagují fastfoodové řetězce.

Autoři kampaně chtějí pro potřeby zápisu na seznam UNESCO do detailu stanovit přesné přísady, způsob přípravy a vlastnosti italského národního pokrmu, aby tak zachovali jeho pravou chuť pro další generace.

ČTĚTE TAKÉ:

Italové denně snědí kolem sedmi milionů kusů oválné pochoutky. Vybrat si ji mohou z nabídky 35.000 pizzerií. Na výrobu a přípravu pizzy je prý navázáno až čtvrt milionu pracovních míst. jrm pek

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!