27. března 2017 7:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ivanka Trumpová s manželem prý komplikují život sousedům

Ivanka Trumpová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivanka Trumpová | foto: Reuters

WASHINGTON Bydlení v luxusní washingtonské čtvrti Kalorama se pomalu stává nesnesitelným kvůli novým nájemníkům Ivance Trumpové a Jaredu Kushnerovi, dceři a zeti nového prezidenta. Napsala to agentura AP s odvoláním na stížnosti sousedů. Po ulicích se válejí igelitové pytle s hnijícími odpadky, není kde parkovat a děti Trumpové a Kushnera na hřiště pravidelně doprovázejí tři mikrobusy plné tajných agentů.

Nejstarší prezidentská dcera s manželem si pronajali dům v hodnotě 5,5 milionu dolarů (137 milionů korun) v lednu, hned po nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta. Oba mají kanceláře v Bílém domě a pracují jako prezidentovi poradci - Kushner oficiálně, Ivanka „privátně“.

Čtvrť Kalorama je vzdálena něco přes tři kilometry od Bílého domu a na přebývání celebrit je zvyklá. Bydleli tu po jistou dobu bývalí prezidentští manželé Obamovi, přestěhovali se sem šéf společnosti Amazon Jeff Bezos nebo Trumpův ministr zahraničí Rex Tillerson. „Co se ale nastěhovala Trumpová s rodinou, je tu cirkus. Čtvrť úplně zničili,“ řekla agentuře AP sousedka Marietta Robinsonová.

Ochranka prý na ulici nepouští kukavozy pro sběr odpadků, dlouhé úseky chodníků jsou trvale uzavřeny. Trumpová denně odjíždí z domova v konvoji čtyř vozidel. Okolí prý zatěžuje nadměrný hluk.

„Milujeme Kaloramu a naší rodině se od sousedů dostalo neuvěřitelně velkorysého přivítání,“ vzkázala v pátek Ivanka Trumpová novinářům. Podle Reuters může být nevraživost některých obyvatel čtvrti způsobena nespokojeností s osobou nového prezidenta. Mnozí z nich očividně Trumpa nevolili.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!