Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

J. K. Rowlingovou kvůli Harrymu málem nevzali do letadla

Magazín

  12:02
New York - Autorka Harryho Pottera málem doplatila na přísná bezpečnostní opatření v letadlech. Při cestě ze Spojených států do Británie ji totiž letištní kontroloři nechtěli nedovolit vzít na palubu letadla rukopis sedmého dílu Harryho Pottera. Bez rukopisu ale Rowlingová neudělá ani krok.

Billboard k filmu Harry Potter a ohnivý pohár. foto: AFP

Rowlingová se odmítla od své knihy odloučit a raději hrozila zrušením letu. Kontroloři nakonec povolili a spisovatelku odbavili i s unikátním rukopisem.

"Zpřísněná bezpečnostní opatření pro letecké společnosti nakonec můj let z New Yorku do Londýna docela zdramatizovaly, protože sem se odmítla odrhnout od sedmého dílu Harryho, který jsem převážela," popsala cestu Rowlingová.

Rukopis, který spisovatelka vezla, byl skutečně unikátní. Své knihy totiž rediguje ručně. "Neměla jsem žádnou kopii toho, co jsem na knize upravila během pobytu ve Spojených státech."

J.K. Rowlingová se v New Yorku účastnila autorského čtení svých knih na dobročinné akci, které se kromě ní účastnili ještě John Irving a Stephen King.

Autorka momentálně připravuje sedmý díl Harryho Pottera. Na svých stránkách uvedla, že text má už hotový, váhá ale mezi dvěma názvy.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat