Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak na rozzuřeného medvěda? Zažeňte ho cuketou ze zahrádky

Magazín

  11:00
HELENA - Pohotovost i schopnost využít hodně nezvyklou zbraň prokázala žena v Montaně, která zahnala medvěda velkou cuketou ze své zahrádky. Medvěd vážící zhruba 90 kilogramů se jí prý snažil vlézt do domu, ale rána cuketou ho natolik zaskočila, že se otočil a utekl. Žena utrpěla při potyčce s huňáčem jen několik škrábanců a zraněn byl i jeden z jejích tří psů, napsala agentura AP.
Medvěd hnědý - ilustrační foto.

Medvěd hnědý - ilustrační foto. foto: upload.wikimedia.org

Útok se odehrál krátce po středeční půlnoci, když žena pustila své psy na zahradu, aby se před spaním vyvenčili. Medvěd byl v té době opodál a krmil se jablky spadanými ze stromu. Psi ho ucítili, začali štěkat a utekli, jen dvanáctiletá kolie, která už se špatně pohybuje, zůstala ženě u nohy, řekl novinářům Rich Maricelli z úřadu místního šerifa.

Čtěte také

Dřív než si stihla uvědomit, co se vlastně děje, byl medvěd u nich, skočil po kolii a začal se s ní prát. "Kopala do medvěda tak silně, jak mohla a říká, že má pocit, že ho jednou trefila dost solidně pod bradu," dodal Maricelli.

Ale v tu chvíli se po ní medvěd ohnal tlapou a roztrhnul jí džíny. Zkusila před ním utéct do domu, ale než stihla zavřít dveře, nacpal do nich medvěd hlavu a část plece.

Žena držela ze všech sil dveře pravou rukou a levou zatápala za sebou po nějaké zbrani. Nahmatala jen 36 centimetrů dlouhou cuketu, kterou odpoledne uřízla na zahrádce, a tak ji popadla a mrskla po medvědovi. Zasáhla ho přímo do hlavy a zřejmě ho tím zaskočila natolik, že se otočil a utekl, uvedl Maricelli, který respektuje ženino přání nezveřejnit její jméno.

"Je z toho opravdu hodně otřesená, ale vidí v tom i tu humornější stránku," dodal. "Hlavně ale chtěla o tomhle případu informovat, aby si ostatní obyvatelé dávali pozor."

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat