24. září 2010 11:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak na rozzuřeného medvěda? Zažeňte ho cuketou ze zahrádky

Medvěd hnědý - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medvěd hnědý - ilustrační foto. | foto: upload.wikimedia.org

HELENA Pohotovost i schopnost využít hodně nezvyklou zbraň prokázala žena v Montaně, která zahnala medvěda velkou cuketou ze své zahrádky. Medvěd vážící zhruba 90 kilogramů se jí prý snažil vlézt do domu, ale rána cuketou ho natolik zaskočila, že se otočil a utekl. Žena utrpěla při potyčce s huňáčem jen několik škrábanců a zraněn byl i jeden z jejích tří psů, napsala agentura AP.

Útok se odehrál krátce po středeční půlnoci, když žena pustila své psy na zahradu, aby se před spaním vyvenčili. Medvěd byl v té době opodál a krmil se jablky spadanými ze stromu. Psi ho ucítili, začali štěkat a utekli, jen dvanáctiletá kolie, která už se špatně pohybuje, zůstala ženě u nohy, řekl novinářům Rich Maricelli z úřadu místního šerifa.

Čtěte také

Dřív než si stihla uvědomit, co se vlastně děje, byl medvěd u nich, skočil po kolii a začal se s ní prát. "Kopala do medvěda tak silně, jak mohla a říká, že má pocit, že ho jednou trefila dost solidně pod bradu," dodal Maricelli.

Ale v tu chvíli se po ní medvěd ohnal tlapou a roztrhnul jí džíny. Zkusila před ním utéct do domu, ale než stihla zavřít dveře, nacpal do nich medvěd hlavu a část plece.

Žena držela ze všech sil dveře pravou rukou a levou zatápala za sebou po nějaké zbrani. Nahmatala jen 36 centimetrů dlouhou cuketu, kterou odpoledne uřízla na zahrádce, a tak ji popadla a mrskla po medvědovi. Zasáhla ho přímo do hlavy a zřejmě ho tím zaskočila natolik, že se otočil a utekl, uvedl Maricelli, který respektuje ženino přání nezveřejnit její jméno.

"Je z toho opravdu hodně otřesená, ale vidí v tom i tu humornější stránku," dodal. "Hlavně ale chtěla o tomhle případu informovat, aby si ostatní obyvatelé dávali pozor."

Lidovky.cz, ČTK