25. listopadu 2015 18:09 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak rychle se v Evropě kradou kola? Praha vás překvapí

V Praze zůstalo kolo bez dozoru na svém místě téměř tři hodiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Praze zůstalo kolo bez dozoru na svém místě téměř tři hodiny. | foto: youtube.com

PRAHA Zloději kol trápí všechny evropské metropole. Ve které z nich se však kola kradou nejrychleji? Evropský šampionát v krádežích kol porovnal Prahu s Římem a Amstrdamem. Zajímavý experiment zlodějíčkům připravil šok a veřejnou ostudu.

Video z dílny online magazínu We love cycling (Milujeme cyklistiku), nazvané Evropský šampionát v krádežích kol, vtipným způsobem upozorňuje na důležitost zabezpečení vlastního kola na veřejných místech.

Praha v šampionátu soupeřila v rychlosti zlodějů kol s Římem a Amstrdamem. Celkem obyčejné kolo bylo necháno zdánlivě bez dozoru v blízkosti bezpečnostních kamer. Na budoucí zloděje však byla nastražena past v podobě kapsle roztřikující červenou barvu následovaná veřejnou ostudou. U kola totiž stála i dodávka skrývající tříčlennou dechovou kapelu, která zloděje i okolí upozornila fanfárami na to, kdo je nejrychlejší zlodějíček kol ve městě.

A která metropole soutěž na čas vyhrála? Pokud jste tipovali Prahu, budete překvapeni. První zájemce se objevil už po necelé minutě, přesto bylo kolo i po třech hodinách stále na svém místě. Otázkou je, zda důvodem nebyl hlavně příjezd hlídky městské policie, která tak celkový výsledek šampionítu poněkud zkreslila. Je to však dobrá zpáva pro Pražany! Městská policie rychle zastoupí i chybějící řetěz. To v Amstrdamu se zájemce o kolo zdarma našel až po dvaceti minutách, dlouho se nerozmýšlel, po spršce červené barvy a spuštění opony s kapelou se však vydal na útěk. Ani Řím není pro opuštěná kola bezpečný. Ukradeno bylo za hodinu a osm minut. Terén zloděj monitoroval několik minut předem z blízké lavičky.

phPetra Holinková, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…