27. dubna 2017 22:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Za 100 dnů se zlepšil v golfu, jeho mluvčí se oběsil. Simpsonovi si dobírají Trumpa

Animovaný Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animovaný Donald Trump. | foto: youtube.com

PRAHA Donaldu Trumpovi skončila doba hájení v nejslavnějším americkém animovaném seriálu. V nové epizodě Simpsonových, kterou odvysílá stanice Fox v sobotu, kdy uplyne prvních sto dnů Trumpa v úřadu, nového prezidenta nijak nešetří. Trefuje se do jeho dosavadních politických rozhodnutí i osobních výstřelků.

Autoři diváky na nový díl navnadili v klipu, který zveřejnili na YouTube. Začíná pohledem do okna Bílého domu, v němž je vidět oběšený Trumpův mluvčí Sean Spicer s nápisem „končím“ na saku. V minutu a půl dlouhém videu se následně mihne poradkyně Kellyanne Conwayová, která raději uteče, než aby zastala post Trumpova nového tiskového mluvčího.

Prezidentovi animovaní poradci Steve Bannon a Jared Kushner si jdou doslova po krku před dveřmi Trumpovy ložnice. Prezident, oblečený v negližé, se psíkem místo vlasů a obklopený knihami s nadpisy odkazujícími na jeho kroky v úřadu, vypočítává své úspěchy z prvních sta dnů v Bílém domě - například na golfovém greenu či Twitteru. V klipu krátce mihne i Trumpova dcera Ivanka.

Celou Trumpovu scénku sleduje žlutá rodinka Simpsonových na televizi z pohodlí svého domácího gauče v momentu, kdy úřady odvádějí otce Homera Simpsona neznámo kam; kvůli tomu, že do USA přijel jako imigrant. Klip, který zveřejnila stanice Fox ve středu středy, má už téměř 900 tisíc zhlédnutí.

Trump se neobjevil v seriálu Simpsonovi poprvé, podobně jako jiné veřejné osobnosti si ho autoři v minulosti dobírali hned několikrát. V roce 2000 dokonce v seriálovém pohledu do budoucnosti ’předpověděli’ jeho vítězství v prezidentské volbě.

pevPetr Vnouček

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.