Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak zapomenout na rok 2009? Rozřezejte ho na kousky jako v New Yorku

Magazín

  20:29
NEW YORK - Chcete zapomenout na rok 2009? Rozřezejte ho kousky. Učinili tak alespoň desítky obyvatel i návštěvníků New Yorku, kteří se do dalšího roku rozhodli vstoupit s čistým stolem. Špatnými vzpomínkami na rok 2009 se proto na newyorském Times Square rozhodli naplnit drtičku papíru.

Lidé se v NY loučili s rokem 2009 tak, že ho nacpali do drtičky papíru. foto: ČTK/AP

Ben Winnick z amerického Connecticutu nechal v drtičce papíru zničit novinový článek o prohře klubu amerického fotbalu New York Giants, která ukončila jeho naděje na účast v play off. "Doufám, že příští sezona bude lepší," řekl.

Podobné přání vyjádřila i Roxanne Rodriguezová z newyorského Manhattanu.

Rozdrtila kus papíru s nápisem Zápisník spisovatele. Příští rok se chce pustit do muzikálu. "Napíšu něco každý den," slibuje.

Celkem 250 dolarů za nejkurióznější skartovanou položku dostala dvanáctiletá Alissa Yankelevitsová z Los Angeles, která je v New Yorku u prarodičů na návštěvě. Zbavila se vzpomínky na školního poradce, se kterým byla na výletě. Později se však družinář objevil v televizním pořadu Amerika pátrá (America's Most Wanted) o kriminálních případech a hledaných zločincích.

"Právě jsem s ním strávila týden," řekla Alissa. "Bylo to fakt příšerné, protože jsem to právě zjistila." Oslava s názvem Díky bohu, že je za námi se konala potřetí. Zorganizovalo ji Sdružení Times Square jako upoutávku na čtvrteční vypouštění balónků. Do průmyslové drtičky lidé v pondělí házeli například účty nebo vzpomínky na nevydařené vztahy. Pokud se tam předmět nevešel, což byl případ třeba starého počítače nebo plechovky s nezdravou svačinou, měli lidé k dispozici kladivo a kontejner.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!