30. března 2011 10:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jako malý poslal vzkaz v lahvi, teď dostal odpověď

Daniil Korotkich se vzkazem v lahvi, který našel u Baltu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniil Korotkich se vzkazem v lahvi, který našel u Baltu. |

Příběh jako z pohádky zažil jeden německý mladík. Téměř před čtvrt stoletím hodil z lodě do Baltského moře lahev s dopisem. Nyní dostal od třináctiletého Rusa odpověď. Ten jeho psaní našel na břehu Baltu. Odesílateli vzkazu v lahvi je dnes devětadvacet let.

Třináctiletý Rus lahev našel nedávno, když se s rodiči procházel po pláži v Kaliningradské oblasti v Rusku na břehu Baltu. "Vypadala jako německá láhev od piva s keramickým uzávěrem. Uvnitř byl dopis pečlivě zabalený do celofánu a převázaný lékařským obvazem. Otec, který umí trochu německy ze školy, mi vzkaz přečetl," vypráví ruský chlapec.

"Jmenuji se Frank, je mi pět. Jedeme s tátou lodí do Dánska. Když tento dopis najdete, odpovězte mi a já vám potom taky odpovím," stálo v dopise.

Dopis datovaný v roce 1987 obsahoval také adresu v německém městě Coesfeldu. Chlapec v dopise byl Frank Uesbeck, jemuž je nyní 29 let. Jeho rodiče stále žijí na adrese uvedené ve vzkazu v lahvi.

"Nejdříve jsem tomu nemohl uvěřit," řekl Uesbeck, když dostal odpověď od ruského chlapce. Německý muž a ruský chlapec se nedávno kontaktovali přes internet. Podle agentury AP je docela možné, že se v brzké budoucnosti setkají osobně.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz