Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jako malý poslal vzkaz v lahvi, teď dostal odpověď

Magazín

  10:04
Příběh jako z pohádky zažil jeden německý mladík. Téměř před čtvrt stoletím hodil z lodě do Baltského moře lahev s dopisem. Nyní dostal od třináctiletého Rusa odpověď. Ten jeho psaní našel na břehu Baltu. Odesílateli vzkazu v lahvi je dnes devětadvacet let.

Daniil Korotkich se vzkazem v lahvi, který našel u Baltu.

Třináctiletý Rus lahev našel nedávno, když se s rodiči procházel po pláži v Kaliningradské oblasti v Rusku na břehu Baltu. "Vypadala jako německá láhev od piva s keramickým uzávěrem. Uvnitř byl dopis pečlivě zabalený do celofánu a převázaný lékařským obvazem. Otec, který umí trochu německy ze školy, mi vzkaz přečetl," vypráví ruský chlapec.

"Jmenuji se Frank, je mi pět. Jedeme s tátou lodí do Dánska. Když tento dopis najdete, odpovězte mi a já vám potom taky odpovím," stálo v dopise.

Dopis datovaný v roce 1987 obsahoval také adresu v německém městě Coesfeldu. Chlapec v dopise byl Frank Uesbeck, jemuž je nyní 29 let. Jeho rodiče stále žijí na adrese uvedené ve vzkazu v lahvi.

"Nejdříve jsem tomu nemohl uvěřit," řekl Uesbeck, když dostal odpověď od ruského chlapce. Německý muž a ruský chlapec se nedávno kontaktovali přes internet. Podle agentury AP je docela možné, že se v brzké budoucnosti setkají osobně.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat