2. února 2013 8:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Japonská zoo nacvičovala chytání zvířat. Honili muže v kostýmu zebry

Při simulaci posloužil místo uprchlého zvířete muž navlečený do kostýmu zebry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při simulaci posloužil místo uprchlého zvířete muž navlečený do kostýmu zebry. |

TOKIO Šedesát zaměstnanců jedné tokijské ZOO se zúčastnilo nácviku chytání zvířat, která by unikla z areálu v případě zemětřesení. Při simulaci posloužil místo uprchlého zvířete muž navlečený do kostýmu zebry. Nešťastnou náhodou byl ovšem zraněn jeden ze strážců.

Zadáním bylo vypořádat se s následky zemětřesení, která jsou v Japonsku častá. Výchozí situace předpokládala, že se v důsledku otřesů zřítila kamenná zeď kolem zoologické zahrady Tama.

Japonci nacvičovali chytání zvířat ze zoo v případě zemětřesení

Japonci nacvičovali chytání zvířat ze zoo v případě zemětřesení

Evakuace návštěvníků
Strážci dostali za úkol dopadnout prchající zvíře a dostat je zpět. Použili sítě a také paralyzující střely. Právě při manipulaci se sítí byl ale jeden ze strážců raněn.

V době nácviku byli návštěvníci ze zoo evakuováni. Vedení tohoto zařízení už uspořádalo podobnou simulaci pro útěk lvů, goril a tygrů. Kritici se domnívají, že v případě zebry byl zvolen spíše klaunský plyšový kostým, který reálné zvíře moc nepřipomínal.

Nácviku chytání zvířat v případě zemětřesení se zúčastnilo šedesát zaměstnanců ZOO.

Nácviku chytání zvířat v případě zemětřesení se zúčastnilo šedesát zaměstnanců ZOO.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz