9. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Japonci vymysleli tričko, které si 'umí hrát'

Japonci vymysleli tričko, které si umí virtuálně hrát | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Japonci vymysleli tričko, které si umí virtuálně hrát | foto: Reprofoto

TOKIO Může být obyčejné tričko interaktivní? Může, pokud se do hry vloží jednoduchý program, chytrý telefon a japonská firma, která obojí propojí dohromady.

Příkladem je tričko nazvané "Asoberu-T" japonské firmy Dentsu, které se po nasnímání chytrým telefonem na jeho obrazovce rozehraje scénou z virtuální reality - ať už z něj začnou vylétávat animovaná srdíčka, noty nebo postavičky z komiksů, napsala agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

Technicky nejde o nic složitého. Do trička je vepsaný motiv, který umí rozpoznat jednoduchý program nahraný do chytrého telefonu. Animaci, kterou program spustí, je možné si vybrat z dostupné "knihovny". Vygenerované virtuální obrázky či klipy kolem skutečného nositele trička je možné uložit a přeposlat třeba na sociální sítě.

Dentsu hodlá svůj koncept v budoucnu nabídnout různým výrobcům textilu; první trička "Asoberu-T" dala v sobotu do prodeje značka Beams.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?