23. dubna 2012 17:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Počmáral tisíce zdí WC, teď ho dopadla policie

Počmárané zdi - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Počmárané zdi - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Notorického vandala, který může být odpovědný za světový rekord v rytí do zdí záchodků, se podařilo dopadnout japonské policii. Pětatřicetiletý muž údajně vyryl nožem grafitti na až 2600 záchodcích v 36 ze 47 japonských prefektur, napsal list The Wall Street Journal.

 

Tokio 23. dubna (ČTK) - Jeho nápisy se našly na toaletách kuželen, silničních odpočívadel i heren pačinko od severní prefektury Iwate až po jižní prefekturu Kagošima vzdálenou tisíce kilometrů. Nešlo ale o tradiční záchodkovou literaturu v podobě telefonních čísel s poznámkou "jestli si chceš užít, zavolej" nebo nevhodné veršíčky, jaké se najdou na toaletách celého světa.

Podle zjištění policistů šlo v tomto případě o peníze. Muž, který žil ve vlastním automobilu, aby mohl volně brázdit Japonskem, všude ryl adresu své webové stránky, aby podpořil návštěvnost.

Jakmile ji nějaký zvědavý uživatel internetu zkusil otevřít, byl přesměrován na server s obsahem jen pro dospělé a záchodkový vandal dostával peníze za každé kliknutí. Celkem si takhle podle policie od loňského listopadu do letošního března vydělal zhruba 660.000 jenů (asi 155.000 korun).

dk mik

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.