26. února 2010 15:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jedenáctiletý chlapec pomohl matce s předčasným porodem

Spící miminko. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spící miminko. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

SYDNEY Jako dokonalá porodní asistentka se osvědčil teprve jedenáctiletý australský chlapec. Když jeho matku náhle přepadly porodní bolesti, pomohl Rohan Towsend ze státu Queensland na svět sestřičce.

Jako dokonalá porodní asistentka se osvědčil teprve jedenáctiletý australský chlapec. Když jeho matku náhle přepadly porodní bolesti, pomohl Rohan Towsend ze státu Queensland na svět sestřičce.

Řídil se při tom telefonickými instrukcemi zdravotníka, informovala dnes o malém hrdinovi australská média.

Všechny tři pak sanitka převezla na kliniku v Nambouru, kde žena bez problémů porodila druhou dcerku. Všem se prý daří dobře.

Mluvčí australského lékařského svazu Gino Pecoraro hned amatérskému porodníkovi učinil lákavou nabídku: "Jestli bude po ukončení školy studovat medicínu a bude se chtít stát porodníkem, ať nám zatelefonuje - budeme mu držet volné jedno místo na praxi."

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.