9. listopadu 2011 14:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jihokorejské matky chtějí rodit 11. 11. 2011

Hromadná svatba v Koreji (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná svatba v Koreji (ilustrační foto) | foto: ČTK

Jihokorejské těhotné ženy zaplavily v těchto dnech místní nemocnice s jediným přáním: porodit v pátek a zajistit tak svým potomkům do data narození mimořádnou sérii jedniček - 11. 11. 2011.

Jak dnes napsal místní tisk, mnohé žádají lékaře o porod císařským řezem, který by jejich přání pojistil.

Jedničky by se pak potomkům sešly i v rodném čísle, které je v Jižní Koreji třináctimístné a prvních šest číslic tvoří datum narození. Podle listu Soul Newspaper stoupl na pátek počet plánovaných císařských řezů o 20 procent a zapsat se na něj nechaly i matky s řádným termínem o týden později.

ČTĚTE TAKÉ:

V Jižní Koreji se navíc 11. listopad slaví jako Den Pepero, což je svátek srovnatelný se svátkem svatého Valentýna v anglosaském světě. Pojmenovaný byl podle sladkostí Pepero a datum byl vybrán proto, že zapsaný ve formátu 11/11 připomíná pět tyčinek této pochoutky.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz