Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jižní Korea plánuje vyučovat rodičovství už od školního věku

Magazín

  8:00
SOUL - Jižní Korea plánuje poskytnout lidem celoživotní rodičovskou výchovu a doufá, že tímto krokem zabrání týrání dětí. Informoval o tom jihokorejský list Korea Times. Místo rad nastávajícím rodičům chce vláda začít s výchovou k rodičovství už od školního věku.
Tatínek s miminkem - ilustrační foto.

Tatínek s miminkem - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Lekce rodičovství by se dále měly objevit v rámci vysokoškolského studia, dostávat by je měli muži během povinné vojenské služby i páry plánující svatbu.

„Došli jsme k závěru, že jednorázové rodičovské kurzy po uzavření manželství nebo po otěhotnění by nebyly dostatečně účinné pro zajištění správných rodičovských hodnot. A proto jsme vypracovali plán, jak lidi učit rodičovství po celý život,“ uvedl oficiální činitel jihokorejského ministerstva pro rodinu a rovnost pohlaví.

Tento krok je podle něj nutný, protože v minulosti se znalosti a dovednosti týkající se výchovy dětí předávaly z generace na generaci, ale v současnosti už se to neděje.

Jižní Korea v posledních letech zaznamenala řadu ostře sledovaných případů zneužívání a týrání dětí, což vládu přimělo ke zpřísnění zákonů na ochranu dětí.

V roce 2012 zpráva ministerstva zdravotnictví a sociální péče uváděla, že k 86 procentům případů týrání dětí dochází doma, a 83 procent se týká týrání rodiči.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!