Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jižní Korea plánuje vyučovat rodičovství už od školního věku

Tatínek s miminkem - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tatínek s miminkem - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SOUL Jižní Korea plánuje poskytnout lidem celoživotní rodičovskou výchovu a doufá, že tímto krokem zabrání týrání dětí. Informoval o tom jihokorejský list Korea Times. Místo rad nastávajícím rodičům chce vláda začít s výchovou k rodičovství už od školního věku.

Lekce rodičovství by se dále měly objevit v rámci vysokoškolského studia, dostávat by je měli muži během povinné vojenské služby i páry plánující svatbu.

„Došli jsme k závěru, že jednorázové rodičovské kurzy po uzavření manželství nebo po otěhotnění by nebyly dostatečně účinné pro zajištění správných rodičovských hodnot. A proto jsme vypracovali plán, jak lidi učit rodičovství po celý život,“ uvedl oficiální činitel jihokorejského ministerstva pro rodinu a rovnost pohlaví.

Tento krok je podle něj nutný, protože v minulosti se znalosti a dovednosti týkající se výchovy dětí předávaly z generace na generaci, ale v současnosti už se to neděje.

Jižní Korea v posledních letech zaznamenala řadu ostře sledovaných případů zneužívání a týrání dětí, což vládu přimělo ke zpřísnění zákonů na ochranu dětí.

V roce 2012 zpráva ministerstva zdravotnictví a sociální péče uváděla, že k 86 procentům případů týrání dětí dochází doma, a 83 procent se týká týrání rodiči.

Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...

Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.