Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jižní Korea plánuje vyučovat rodičovství už od školního věku

Tatínek s miminkem - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tatínek s miminkem - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SOUL Jižní Korea plánuje poskytnout lidem celoživotní rodičovskou výchovu a doufá, že tímto krokem zabrání týrání dětí. Informoval o tom jihokorejský list Korea Times. Místo rad nastávajícím rodičům chce vláda začít s výchovou k rodičovství už od školního věku.

Lekce rodičovství by se dále měly objevit v rámci vysokoškolského studia, dostávat by je měli muži během povinné vojenské služby i páry plánující svatbu.

„Došli jsme k závěru, že jednorázové rodičovské kurzy po uzavření manželství nebo po otěhotnění by nebyly dostatečně účinné pro zajištění správných rodičovských hodnot. A proto jsme vypracovali plán, jak lidi učit rodičovství po celý život,“ uvedl oficiální činitel jihokorejského ministerstva pro rodinu a rovnost pohlaví.

Tento krok je podle něj nutný, protože v minulosti se znalosti a dovednosti týkající se výchovy dětí předávaly z generace na generaci, ale v současnosti už se to neděje.

Jižní Korea v posledních letech zaznamenala řadu ostře sledovaných případů zneužívání a týrání dětí, což vládu přimělo ke zpřísnění zákonů na ochranu dětí.

V roce 2012 zpráva ministerstva zdravotnictví a sociální péče uváděla, že k 86 procentům případů týrání dětí dochází doma, a 83 procent se týká týrání rodiči.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...