Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jižní Korea vyhnala sebevrahy z metra, ti teď skáčou z mostů

Jižní Korea | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jižní Korea | foto: ČTK

SOUL Jižní Korea, která patří k zemím s nejvyšším průměrným počtem sebevražd na světě, úspěšně snížila počet těch, kdo se pokoušeli ukončit život skokem pod vlaky metra v hlavním městě. Do stanic nainstalovala automatické dveře, které se otevřou až po příjezdu vlaku.

Tento úspěch ale má i odvrácenou stranu, zoufalí lidé čím dál tím častěji zkoušejí v Soulu skákat z mostů přes řeku Han, uvedla místní policie, kterou cituje agentura AFP.

Počet lidí, kteří v loňském roce skočili v Soulu z mostu, stoupl v loňském roce o 30 procent na 108; 28 z nich zemřelo, 80 se podařilo zachránit.

Naopak počet lidí, kteří skočili pod vlak metra, dramaticky klesl na 29 v loňském roce ze 77 v roce 2009, upřesnila policie. Většina z těchto případů se stala ve stanicích, kde ještě nejsou automatické bezpečnostní dveře, které se ukázaly být úspěšnou prevencí sebevražd.

Čtěte také


Jižní Korea má více než 48 milionů obyvatel. Podle oficiálních statistik si v roce 2009 vzalo 15.413 z nich vlastní život; to je průměrně 31 sebevražd na 100.000 obyvatel, což představuje nejvyšší počet ze zemí Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD). Za Jižní Koreou následuje Japonsko s průměrně 25 sebevraždami na 100.000 obyvatel.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!