Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jižní Korea vyhnala sebevrahy z metra, ti teď skáčou z mostů

Magazín

  8:41
SOUL - Jižní Korea, která patří k zemím s nejvyšším průměrným počtem sebevražd na světě, úspěšně snížila počet těch, kdo se pokoušeli ukončit život skokem pod vlaky metra v hlavním městě. Do stanic nainstalovala automatické dveře, které se otevřou až po příjezdu vlaku.

Jižní Korea foto: ČTK

Tento úspěch ale má i odvrácenou stranu, zoufalí lidé čím dál tím častěji zkoušejí v Soulu skákat z mostů přes řeku Han, uvedla místní policie, kterou cituje agentura AFP.

Počet lidí, kteří v loňském roce skočili v Soulu z mostu, stoupl v loňském roce o 30 procent na 108; 28 z nich zemřelo, 80 se podařilo zachránit.

Naopak počet lidí, kteří skočili pod vlak metra, dramaticky klesl na 29 v loňském roce ze 77 v roce 2009, upřesnila policie. Většina z těchto případů se stala ve stanicích, kde ještě nejsou automatické bezpečnostní dveře, které se ukázaly být úspěšnou prevencí sebevražd.

Čtěte také


Jižní Korea má více než 48 milionů obyvatel. Podle oficiálních statistik si v roce 2009 vzalo 15.413 z nich vlastní život; to je průměrně 31 sebevražd na 100.000 obyvatel, což představuje nejvyšší počet ze zemí Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD). Za Jižní Koreou následuje Japonsko s průměrně 25 sebevraždami na 100.000 obyvatel.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...