Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Jmenují se Mork a Mindy, tvrdí ženy o UFO

Létající talíř, tedy UFO.

Létající talíř, tedy UFO. foto: Shutterstock

Kuriózní líčení údajného setkání s mimozemšťany, popisy podivných úkazů na obloze, výrazy obav z možné invaze ufonů, ale nic průkazného - takový je obsah dalších dosud tajných dokumentů o UFO, které ve čtvrtek zpřístupnilo britské ministerstvo obrany.
  7:00

Dokumenty se týkají let 1985 až 2007. Agentura Reuters je označila za zábavné.

Patří mezi ně vyprávění matky a dcery z Londýna, které prý jedno únorové ráno 2003 uviděly na obloze světla šroubovitého tvaru. Nato je navštívili dva muži v kosmických úborech a černých brýlích, představili se jako Mork a Mindy, řekli jim, aby se kvůli možnému ozáření na světla nedívaly, zeptali se jich, v jakém znamení jsou narozeny, a zase zmizeli. Mork a Mindy se přitom jmenovaly postavy staršího amerického seriálu o mimozemšťanech...

O UFO se zajímal i Winston Churchill
Mezi zpřístupněnými dokumenty je ale i záznam, že sám bývalý předseda britské vlády Winston Churchill se zajímal o spatření UFO nad Washingtonem v roce 1952.

Další záznam se týká údajného spatření šesti kulovitých objektů rychle letících po nočním nebi nad anglickým městem Lancasterem. Podle opět jiného experti ministerstva obrany zkoumali v roce 2004 fotografii "létajícího talíře" někde ve střední Anglii a nebyli schopni dojít k definitivnímu závěru, oč jde.

V memorandu z roku 1995 činitelé ministerstva připouštějí, že "vyšší priority" jim brání v hloubkovém prostudování tisíců zpráv o UFO, které dostali od druhé světové války.

Vládě schází důkazy
Konzultant britského národního archivu David Clarke agentuře řekl, že zpřístupněné dokumenty ukazují, že "britská vláda ví o mimozemšťanech totéž co my a nemá žádný důkaz, který by naznačoval, že nás vůbec kdy navštívili".

Připustil ale, že lidé tomu nemusí věřit. "Ať zveřejníte kolik chcete dokumentů, jestli v nich lidé nenajdou to, co chtějí, neuvěří, že je to pravda," poznamenal k zakořeněnému přesvědčení mnohých, že Zemi nějaké bytosti z vesmíru navštěvují.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat