Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jsem milovník divoké přírody

Delegát sjezdu strany zelených Jan Šlechta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Delegát sjezdu strany zelených Jan Šlechta. | foto: Reprofoto

Víkendový mimořádný sjezd zelených přinesl kromě znovuzvolení Martina Bursíka do funkce předsedy či zdlouhavých obstrukcí jeho stranických oponentů také komické okamžiky.

Být hvězdou sjezdu na deset minut se podařilo hned několika kandidátům. Například Jan Šlechta z Prahy 1 si oblíbil zejména hospodu „Bar Kůlna“, která byla na dohled od budovy kulturního domu.

Šlechta tam sedával nejen navečer, ale i poctivě během dne. Není pak divu, že když se v neděli rozhodl kandidovat na jednu ze stranických funkcí, jeho záliba v alkoholu na něm byla vidět. Sál se ovšem nebývale pobavil. Jeho řeč se také ihned dostala na server YouTube.com.

Po několika větách jeho vystopení se sálem začnou ozývat salvy smíchu a moderátor diskuse musí žádat o klid. Šlechta je totiž namol opilý a artikulace mu dělá veliké problémy. To však jeho kritickému projevu na plamenosti nijak neubírá.

„Ve Straně zelených jsem přišel jako milovník přírody. Divoké přírody po vzoru Reinholda Messnera. Avšak jsem se velmi zklamal. Zjistil jsem, že se tu velmi bojuje o posty,“ zahájil svůj monolog.

Své poněkud nesouvislé vystoupení korunoval závěrečnou větou: "..a když už do toho jako ani my delegáti jako nebudeme moc mluvit, tak se na to rovnou můžem vy**at!" 

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...