6. ledna 2010 13:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kapsář řádil na palubě letadla. Pasažéry okradl o 100 tisíc korun

Letadlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Neznámý kapsář sebral pěti spolucestujícím přímo za letu Boeingu 777 francouzské společnosti Air France z Tokia do Paříže celkem kolem 4000 eur (105.508 korun). Využil spánku spolucestujících v noci na úterý a zaměřil se na první třídu, napsal francouzský deník Le Figaro.

"Člověka rozčiluje hlavně představa, že tento zloděj mohl jednat, aniž si personál na palubě něčeho všiml. Když cestujeme první třídou, tak snad platíme dost na to, abychom mohli doufat, že posádka nad námi bdí. Nebo ať tedy společnost vydá na začátku letu výzvu, aby cestující byli ostražití, jak je to například v metru," zlobil se podle listu jeden z okradených cestujících.

Rozhořčení okradených bylo o to větší, že se pobertu nepodařilo odhalit, přestože jeho zločin byl odhalen již za letu ve výšce 10 kilometrů nad zemí. Kapitán povolal k příletu do Paříže policii, která ale nenašla a nezjistila u cestujících nic, co by ukázalo na pachatele, a k výslechu nakonec odvedla jen pět poškozených.

Vedení Air France po incidentu upozornilo, že letecká společnost podle platných pravidel nezodpovídá za věci, které si cestující nosí na palubu letounu. Odpovídá jen za zavazadla umístěná do nákladního prostoru stroje, dodal Le Figaro.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?