8. ledna 2008 15:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Karel Gott se oženil

Karel Gott se v pondělí oženil s přítelkyní Ivanou Macháčkovou v americkém Las Vegas. (Na svatebním snímku s dcerou Charlotte Ellou Gottovou). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott se v pondělí oženil s přítelkyní Ivanou Macháčkovou v americkém Las Vegas. (Na svatebním snímku s dcerou Charlotte Ellou Gottovou). | foto: Bison & Rose

LAS VEGAS Ivaně Macháčkové se povedlo to, co žádné jiné před ní. V pondělí 7. ledna 2008 se v 16.30 hodin místního času stala ve svatební kapli v americkém Las Vegas manželkou Karla Gotta. Snad nejznámější zapřísáhlý starý mládenec v Česku si konečně vyzkouší, jaké je žít ve stavu manželském.
EXLUZIVNĚ: UVNITŘ FOTOGALERIE ZE SVATBY

Svatebního obřadu se zúčastnila jejich dvacetiměsíční dcera Charlotta Ella a maminka nevěsty Blanka. Jednatřicetiletá Macháčková se rozhodla přijmout příjmení Gottová. „S ohledem na skutečnost, že s Ivanou žijeme již sedm let pod jednou střechou a společně vychováváme naši dceru Charlottu, jsem už delší dobu přemýšlel o našem sňatku,“ řekl krátce po slavnostním aktu osmašedesátiletý Karel Gott.

"Rozhodl jsem se spontánně"
„K Las Vegas mne váže velmi silné pouto. Vystupovaly zde největší legendy světové hudby a showbusinessu. Právě v hotelu Frontier, kde jsem měl v roce 1967 půlroční angažmá, začala také moje zahraniční kariéra. A v neposlední řadě je Las Vegas městem mnoha romantických svatebních kaplí a sňatky jsou tu zcela běžnou i snadnou záležitostí," tvrdil v prohlášení Gott. Karel Gott se v pondělí oženil s přítelkyní Ivanou Macháčkovou v americkém Las Vegas (s dcerou Charlotte Ellu Gottovou).

Prý ho všechny tyto důvody, "navíc ještě umocněné pohledem na dnešní rozvaliny hotelu a na druhé straně na moji krásnou rodinu, se kterou jsme sem přijeli trávit dovolenou," vedly ke zcela spontánnímu rozhodnutí požádat partnerku o ruku.

"Veškeré formality a samotná organizace sňatku byly už snadnou záležitostí a trvaly jen několik dnů,“ shrnul Karel Gott motivy, které ho vedly k tomuto životnímu rozhodnutí.

„Jsem nesmírně šťastná, že jsme nyní opravdová rodina - a o to více, protože v polovině června očekáváme narození dalšího potomka,“ dodala Ivana Gottová. Potvrdila tím tak současně informace z médií o svém těhotenství. Gott má z předchozích vztahů ještě dvě dospělé dcery - Dominiku a osmnáctiletou Lucii.

Oba novomanželé se shodli, že svatbu určitě oslaví se svými nejbližšími a přáteli po svém návratu do Prahy.

Mnohonásobný Zlatý a Český slavík byl proslulý tím, že se stavu manželskému úzkostlivě vyhýbal. Například v roce 2002, kdy již udržoval s Macháčkovou vztah, odpověděl na dotaz ruských fanynek, zda se s přítelkyní ožení: "Kdybych se chtěl ženit, už bych jí to dávno řekl doma."

Lidovky.cz