Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karlovy Vary zahájily lázeňskou sezonu. Nejpočetnější skupinou hostů jsou Němci

Magazín

  6:00
Karlovy Vary - V Karlových Varech byla v sobotu zahájena letošní lázeňská sezona. Hlavním bodem třídenního maratonu akcí bylo slavnostní žehnání léčebným pramenům. Podle primátora města Petra Kulhánka (KOA) by měl i letos pokračovat nárůst počtu lázeňských hostů, řekl.

Mlýnská kolonáda byla postavena v letech 1871–1881 podle návrhu architekta Josefa Zítka. Naleznete na ní celkem pět léčivých pramenů foto: Josef KuběnaMAFRA

„Očekáváme nebo doufáme, že trend, který byl v posledních dvou letech, ve vztahu k nárůstu lázeňské klientely, ať už tuzemské nebo zahraniční, bude pokračovat. Myslím si, že u portfolia lázeňských hostů, kde jsou hlavní skupiny Česká republika, Německo a Rusko, bude opět zaznamenatelný nárůst,“ věří Kulhánek.

Nadějný je podle něj i vzestup zájmu hostů z Ukrajiny. Do největšího lázeňského města v Česku podle Kulhánka letos opět zavítají na jedno- až dvoudenní pobyty i hosté z asijských zemí.

Slavnosti zahájení sezony se letos nesly ve znamení 100. výročí založení Československa. Výročí připomíná například písková socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Mlýnské kolonádě i další akce.

Zahájení sezony je pro město také jedním ze zásadních termínu pro práce v lázeňském centru. Opravy silnic nebo instalace květin a zeleně musí být vždy dokončena do zahájení sezony.

Podle ředitele Správy lázeňských parků Miroslava Kučery přesto část výsadby čeká až na datum 15. května, tedy po takzvaných zmrzlých mužích. „Jde asi o 100 000 letniček. Letos nám už kvůli oteplení odkvetly narcisky, ale tulipány vykvetou,“ řekl Kučera. Týden před zahájení sezony se už do ulic města vrátily po zimní pauze charakteristické palmy.

Do hotelů a lázeňských domů v Karlových Varech přijelo loni 370 438 hostů, o 13 procent víc než v roce 2016. Ve městě strávili 1,8 milionu nocí. I to je nárůst, a to o 12 procent. Nejpočetnější skupinou jsou Němci, ale vracejí se i Rusové, kteří byli dříve dominantní skupinou hostů a také klientelou s dlouhými pobyty.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat