Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Karlovy Vary zahájily lázeňskou sezonu. Nejpočetnější skupinou hostů jsou Němci

Mlýnská kolonáda byla postavena v letech 1871–1881 podle návrhu architekta... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mlýnská kolonáda byla postavena v letech 1871–1881 podle návrhu architekta... | foto: Josef KuběnaMAFRA

Karlovy Vary  V Karlových Varech byla v sobotu zahájena letošní lázeňská sezona. Hlavním bodem třídenního maratonu akcí bylo slavnostní žehnání léčebným pramenům. Podle primátora města Petra Kulhánka (KOA) by měl i letos pokračovat nárůst počtu lázeňských hostů, řekl.

„Očekáváme nebo doufáme, že trend, který byl v posledních dvou letech, ve vztahu k nárůstu lázeňské klientely, ať už tuzemské nebo zahraniční, bude pokračovat. Myslím si, že u portfolia lázeňských hostů, kde jsou hlavní skupiny Česká republika, Německo a Rusko, bude opět zaznamenatelný nárůst,“ věří Kulhánek.

Nadějný je podle něj i vzestup zájmu hostů z Ukrajiny. Do největšího lázeňského města v Česku podle Kulhánka letos opět zavítají na jedno- až dvoudenní pobyty i hosté z asijských zemí.

Slavnosti zahájení sezony se letos nesly ve znamení 100. výročí založení Československa. Výročí připomíná například písková socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Mlýnské kolonádě i další akce.

Zahájení sezony je pro město také jedním ze zásadních termínu pro práce v lázeňském centru. Opravy silnic nebo instalace květin a zeleně musí být vždy dokončena do zahájení sezony.

Podle ředitele Správy lázeňských parků Miroslava Kučery přesto část výsadby čeká až na datum 15. května, tedy po takzvaných zmrzlých mužích. „Jde asi o 100 000 letniček. Letos nám už kvůli oteplení odkvetly narcisky, ale tulipány vykvetou,“ řekl Kučera. Týden před zahájení sezony se už do ulic města vrátily po zimní pauze charakteristické palmy.

Do hotelů a lázeňských domů v Karlových Varech přijelo loni 370 438 hostů, o 13 procent víc než v roce 2016. Ve městě strávili 1,8 milionu nocí. I to je nárůst, a to o 12 procent. Nejpočetnější skupinou jsou Němci, ale vracejí se i Rusové, kteří byli dříve dominantní skupinou hostů a také klientelou s dlouhými pobyty.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!