31. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Použil vlajku místo závěsu. Kazacha teď čeká trest

Kazašská vlajka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kazašská vlajka - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ASTANA Jistý Kazach v oknech svého bytu použil státní vlajku místo závěsu a nyní ho za to čeká trest. Kazašské úřady postihy za hanobení státních symbolů v poslední době zpřísnily. "Pro vyvěšování státních symbolů zkrátka platí pravidla.

Přestupek spočívá v tom, že vlajky nepoužil v souladu s těmito pravidly," citovala kazašská agentura Tengrinews místního úředníka. Obyvatel severokazašského Petropavlovsku prý vlajky k zastínění bytu použil, "protože je vlastenec".

Vlajka Kazachstán

Zatím není známo, jaký trest "muž ve stínu vlajek" dostane. Dva dělníci na východě země, kteří vlajku používali jako plachtu k vynášení odpadu, byli obžalováni z trestného činu.

ČTĚTE TAKÉ:

Zákony o užívání státní symboliky Kazachstán zpřísnil po několika nedávných incidentech. O místo přišel například ředitel školy, který při školní akci místo hymny pustil hit popového idola Rickyho Martina "Livin' la vida loca".

V Kuvajtu na mezinárodní střelecké soutěži místo kazašské hymny pořadatelé omylem pustili z internetu její variantu z posměšného filmu britského komika Sachy Barona Cohena Borat. Kazašský prezident chtěl po kuvajtském incidentu vymazat všechny falešné hymny z internetu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz