3. července 2014 8:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kazaši nainstalovali do děr ve vozovce falešné nohy. Varují chodce i motoristy

S novátorským způsobem, jak upozornit na nebezpečí děr ve vozovkách bývalého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S novátorským způsobem, jak upozornit na nebezpečí děr ve vozovkách bývalého... | foto: Guerilla

ALMATY S novátorským způsobem, jak upozornit na nebezpečí děr ve vozovkách bývalého hlavního města Almaty, přišla skupina kazašských umělců. Seskupení nazvané Guerilla do deseti děr včetně nezakrytých kanálů nainstalovalo trčící nohy, jako by tam někdo spadl hlavou napřed, napsal zpravodajský server BBC News.

Cílem jejich akce je upozornit chodce na nebezpečí, a také umožnit motoristům, aby si nebezpečného místa na vozovce včas všimli. "Postavili jsme se k tomu s ironií. Místo toho, abychom dělali poprask a křičeli, jak jsou díry na silnicích špatné, jsme se je pokusili zvýraznit a naznačit, že je třeba to řešit," napsali tvůrci na internetu.

Všechny nohy jsou z papírmašé, takže nemohou způsobit větší škody, kdyby do nich někdo omylem narazil. A všechny mají jasně barevné ponožky, aby byly co nejviditelnější.

Lidovky.cz, ČTK