24. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kdo nosil dárky před Ježíškem? Velký vánoční kvíz

Lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia svatého Matouše Živý betlém předvedli tanečníci, zpěváci a muzikanti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia svatého Matouše Živý betlém předvedli tanečníci, zpěváci a muzikanti. | foto: ČTK

PRAHA Vrchol nejvýznamnějšího křesťanského svátku je tady. Většina Čechů ho má spojen s nakupováním dárků, dobrým jídlem, zdobením domovů a setkáváním se s blízkými. Co ale víte o samotné podstatě Vánoc a vánočních zvyků? Server Lidovky.cz pro vás připravil velký vánoční kvíz.

Že jsou Vánoce připomenutím narození Ježíše Krista, ví asi každý, kdy a kde se ale slavilo poprvé? A odkud se vlastně slovo "Vánoce" vzalo? Jsou spojeny odjakživa s dárky? A kdo je naděloval před Ježíškem?

VELKÝ VÁNOČNÍ KVÍZ NAJDETE ZDE

Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz