10. ledna 2008 10:41 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Klub nabízí v dražbě trenérský post

Fotbal (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbal (ilustrační foto) | foto: ČTK

BERLÍN Před dvěma lety prodali pojišťovacímu agentovi místo v týmu v zápase proti Bayernu Mnichov, teď klub čtvrté německé ligy KFC Uerdingen přišel s dalším nápadem, jak řešit svoji finanční tíseň. Na serveru eBay nabídl v dražbě post trenéra. Kdo nabídne nejvíc, stane se na jeden den trenérem klubu. Vybere sestavu, připraví hráče na zápas a na konci dne bude oficiálně odvolán.

Vestfálský klub jen vzpomíná na slavná osmdesátá léta, kdy patřil ke špičce německé bundesligy a hrál i evropské poháry. Dnes se krčí ve čtvrté nejvyšší soutěži. Vloni v prosinci navíc vyvrcholily jeho finanční potíže, dluží sedm milionů a věřitelé ho poslali do konkurzu. Teď se všemi možnými způsoby snaží sehnat peníze na další fungování.

Proto se rozhodl zpeněžit i trenérský post. Zájemcům nabízí "všechny zážitky, které koučování nabízí". Dražitelé za pár hodin vyšroubovali nabízenou cenu ze symbolického jednoho eura na více než 2000 eur. Přihazovat mohou do 15. ledna.

Čtyři dny po konci aukce se nový trenér vypraví do kabiny, aby se představil před ranním tréninkem hráčům. Pak už bude mít povinnosti: dát dohromady sestavu pro odpolední přípravné utkání s Oberhausenem a poté v něm hráče i patřičně vést.

Po ruce bude mít i stálého trenéra Aleksandara Rističe. Za své peníze ale jednodenní trenér neprožije žádný happy end. Hned po zápase jej vedení se vší parádou odvolá, aby si vychutnal i tuto stránku fotbalového života.

Finančními problémy sužovaný Uerdingen už jednou takový přivýdělek neodmítl. Před dvěma lety jej oslovil třiatřicetiletý pojišťovací agent, který si chtěl za peníze koupit pobyt na hřišti v přípravném utkání proti Bayernu Mnichov. Vedení jej překvapivě neodmítlo a muž si za své peníze zahrál tři minuty.

čtk