12. února 2015 6:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Klub v Brazílii zaměstnal matky fanoušků, aby se chovali slušně

Žlutá a červená. Na tribunách jiné barvy nehledejte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žlutá a červená. Na tribunách jiné barvy nehledejte. | foto: Reuters

SAO PAULO Brazilský fotbalový klub z města Recife zkouší novou metodu, jak přinutit ke slušnému chování své problematické fanoušky. Zaměstnal jejich matky.

Pro nedělní ligové derby proti týmu Nautico vyškolil mimo jiné zhruba 30 maminek, které prošly stejnou přípravou jako jiní dobrovolníci. Klub doufá, že zabrání případnému násilí.

ČTĚTE TAKÉ:

Právě s ním klub Recife dlouhá léta bojuje a patří v tomto směru k nejproblematičtějším v Brazílii. S originálním nápadem přišla poradenská společnost Ogilvy. „Nikdo přece nechce bojovat před mámou, natož před vlastní,“ nastínil strategii viceprezident brazilské pobočky Ogilvy Aricio Fortes. „Záměrem bylo, aby si nejfanatičtější příznivci uvědomili jejich přítomnost a na stadionu zavládl mír,“ dodal.

Novinka alespoň v sobotu slavila úspěch. Recife prvoligový zápas vyhrálo 1:0 a policie nemusela řešit vážnější incidenty.

Lidovky.cz, ČTK