3. listopadu 2011 14:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Knihu o sexu od 'poslušné manželky' zřejmě čeká zákaz

zahalená žena - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy zahalená žena - ilustrační foto | foto: Shutterstock

KUALA LUMPUR Úřady v Malajsii se chystají zakázat prodej knihy o sexu, kterou vydala skupina muslimských žen sdružených v klubu Poslušných manželek. Publikace pod názvem Islámský sex údajně nabádá k poslušnosti k manželům.

Kniha sice není k dispozici v obchodech, ale pravděpodobně ji četly již stovky členek klubu, který byl vytvořen letos malou malajsijskou islámskou sektou, která vyznává polygamii.

Autorkou je šestapadesátiletá zakladatelka klubu, která v knize popisuje své zkušenosti a názory na manželství. V knize nejsou žádné fotografie, ale obsahuje popisy, jak by se měly páry psychicky či fyzicky připravovat na sex. Publikace tvrdí, že pouze deset procent žen dokáže uspokojit své muže.

Poslušné manželky

Klub Poslušných manželek má pravděpodobně nejméně 800 členek v Malajsii a své odnože i v Indonésii, Singapuru, Jordánsku a Británii. Mnoho členek žije v polygamním manželství a tvrdí, že tak předcházejí problému cizoložství. Islám dovoluje mužům mít až čtyři manželky.

Malajsijské ministerstvo pro záležitosti islámu doporučilo po prostudování knihy o 115 stránkách její zákaz, protože by mohla způsobit nedorozumění ve většinové muslimské populaci o přípustných náboženských praktikách. Uvedl to podle AFP nejmenovaný ministerský činitel, který si přál zůstat v anonymitě.

Úřady zatím oficiálně nerozhodly, zda bude kniha zakázána. Avšak kdo bude s knihou přistižen, může v budoucnosti dostat pokutu až 5000 ringgitů (až 30 000 korun). Pořizování kopií nebo prodej může být potrestán až třemi lety vězení a pokutou až 20 000 ringgitů (115 000 korun). Klub se zatím k záležitosti nevyjádřil.

Vedení Poslušných manželek představilo publikaci novinářům minulý měsíc ve snaze údajně předejít nepochopení a představám, že se jedná o obscénní knihu, která ženy ponižuje. Kniha má být duchovním vodítkem pouze pro členy klubu, které jim má pomoci lépe rozumět sexu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!