Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kočky se o víkendu vystavují v pražské Stromovce

Magazín

  11:36
PRAHA - Milovníci koček ušlechtilých plemen i běžných koček domácích mohou dnes strávit den na mezinárodní výstavě koček ve Stromovce. Na dvoudenní klání je přihlášeno 280 chlupatých čtyřnožců s doloženými předky a několik desítek kočiček z útulku. Ty budou sice také soutěžit, a to o titul Nejlepší domácí kočka, především si ale budou hledat svoji novou lidskou rodinu. Vstupné na výstavu je 50 korun.

"V areálu tenisového klubu Sparta Praha budou k vidění dnes a v neděli kočky britské, mainské mývalí, perské, siamské a řada dalších v Česku oblíbených plemen," řekla za organizátory Iva Koldová, která se věnuje chovu somálských koček. Právě toto plemeno bude vrcholem nedělního programu, připravena je show 16 somálek z Česka, Německa a Rakouska.

Občanské sdružení Podbrdsko představí zájemcům kočky z útulku. "Lidé si mohou z výstavy odnést domů nového zvířecího kamaráda, nebo jen přispět na léčení nemocných zvířátek - buď si koupí něco v charitativním krámku nebo vhodí peníze do kasičky," řekla Koldová.

Vystavené kočky s rodokmenem si lidé mohou prohlédnout v klecích a při show. Na rozdíl od lidské nebo psí show nebudou kočky předvádět žádné tanečky a prostocviky. Jejich úkolem je být krásné, a tak porotci budou hodnotit jejich krásu. Dostanou body za tělo, hlavu, oči, uši, ocas a kožich, další body mohou získat za temperament a milou povahu.

Na závěr bude defilé nejkrásnějších "modelek". Vítězky, a to i z řad koček bez rodokmenu, dostanou za odměnu pohár a kokardu.

Náročný soutěžní den zvládají zvířata podle Koldové obvykle v pohodě, některá si prý výstavu i užívají. "Většinou prospí výstavu v klecích, pak se jdou jen předvést rozhodčím a zase chrní," popsala program Koldová. To majitelé koček mají více starostí - dohlížejí na své svěřence, zda jsou fit a jejich srst je dobře upravena. Pokud nejsou úplně spokojeni, ještě před nástupem na soutěžní molo kočku s dlouhou srstí přičísnou a kočku s krátkou srstí přeleští jelenicovou kůží.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné
Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné

Realizovat se a přitom si vydělávat a dělat něco, co má smysl. Takovou výzvu přijala Pavlína Heyduková, která už téměř 20 let dělá, podle svých...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat