Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kolumbijka se synem přežila pád vrtulníku. Čtyři dny v pralese pili rosu

Magazín

  17:55
BOGOTÁ - Čtyři dny přežila osmnáctiletá žena se svým ročním synem po pádu vrtulníku v kolumbijské džungli. S odvoláním na místní armádu o tom ve čtvrtek informovaly světové agentury. Kolumbijská média o její záchraně píšou jako o „zázraku v pralese“.
Prales.

Prales. foto: http://asiatours.netReprofoto

Vrtulník s mladou matkou Maríou Nelly Murillovou a jejím dítětem na palubě se zřítil ze zatím neznámých příčin v neděli na cestě mezi městy Nuquí a Quibdó na severozápadě Kolumbie. Pilot stroje při pádu zahynul.

Dvě jeptišky přežily v Římě tři dny ve výtahu. Modlily se a pily moč

Ve strachu z možné exploze hořícího vrtulníku žena se synem místo nehody opustila a následně prý v pralese zabloudila. Přežila údajně díky vodě z kokosových ořechů a rose zachycené na velkých listech pralesních rostlin.

Po čtyřech dnech narazila na vesnici místních obyvatel a následně ji zachránili členové kolumbijského armádního letectva, kteří po ní čtyři dny bez úspěchu pátrali.

Murillová prý utrpěla lehké popáleniny, dítě nehodu i pobyt v džungli přežilo bez zranění. „Je to zázrak,“ zhodnotil případ plukovník letectva Héctor Carrascal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!