25. června 2015 17:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kolumbijka se synem přežila pád vrtulníku. Čtyři dny v pralese pili rosu

Prales. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prales. | foto: http://asiatours.netReprofoto

BOGOTÁ Čtyři dny přežila osmnáctiletá žena se svým ročním synem po pádu vrtulníku v kolumbijské džungli. S odvoláním na místní armádu o tom ve čtvrtek informovaly světové agentury. Kolumbijská média o její záchraně píšou jako o „zázraku v pralese“.

Vrtulník s mladou matkou Maríou Nelly Murillovou a jejím dítětem na palubě se zřítil ze zatím neznámých příčin v neděli na cestě mezi městy Nuquí a Quibdó na severozápadě Kolumbie. Pilot stroje při pádu zahynul.

Ve strachu z možné exploze hořícího vrtulníku žena se synem místo nehody opustila a následně prý v pralese zabloudila. Přežila údajně díky vodě z kokosových ořechů a rose zachycené na velkých listech pralesních rostlin.

Po čtyřech dnech narazila na vesnici místních obyvatel a následně ji zachránili členové kolumbijského armádního letectva, kteří po ní čtyři dny bez úspěchu pátrali.

Murillová prý utrpěla lehké popáleniny, dítě nehodu i pobyt v džungli přežilo bez zranění. „Je to zázrak,“ zhodnotil případ plukovník letectva Héctor Carrascal.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.