20. července 2009 9:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Korejci naklonovali 'Štěnata zítřka', první psy z protidrogového

Korejci naklonovali první psy z protidrogového | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Korejci naklonovali první psy z protidrogového | foto: Reprofoto

SOUL Celní správa představila první klonované psy, kteří prošli speciálním výcvikem. Jedná se o žluté labradorské retrívry, jejichž prací teď bude vyhledávání drog na letišti a hraničních přechodech.

Šest malých štěňat bylo naklonováno v roce 2007 od kanadského vyhledávacího psa Chasereho. po narození absolvovali šestnáctiměsíční program, kde se učili vyhledávat drogy v zavazlech. Všichni dostali stejné jméno Toppy. To je kombinací slov "tomorrow" (zítřek) a "puppy" (štěně), tedy "štěně zítřka".

Podle celníků jim klony pomohou snížit náklady na boj proti zločinu, napsal server BBC. Pouze třicet procent přirozeně narozených psů se prý pro tuto práci hodí. Jak řekl mluvčí celní správy soulského letiště, "tihle psi mají daleko lepší výsledky". Projekt podporovaný státem vyšel v přepočtu na 239 tisíc dolarů (asi na 4,4 miliony korun).
gaa, Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…