26. února 2010 7:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kosatka, která zabila cvičitelku, zůstane dál v zábavním parku na Floridě

Dawn Brancheauová na archivním snímku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dawn Brancheauová na archivním snímku. | foto: ČTK/AP

MIAMI Kosatka, která ve vodním parku na Floridě zabila při představení pro diváky svou dlouhodobou cvičitelku, bude dále působit v tomto objektu. Sdělil to ve čtvrtek představitel společnosti SeaWorld, která park provozuje.

Dawn Brancheauová se výcviku mořských dravců věnovala 16 let a patřila k nejzkušenějším cvičitelkám zábavního parku v Orlandu. Před zraky šokovaného hlediště kosatka jménem Tilikum cloumala ve vodě několik minut jejím tělem a nakonec ženu vynesla v tlamě nad hladinu. Podle místního tisku stejná velryba v minulosti již dvakrát zabíjela.

Více čtěte

"Samec Tilikum nyní zůstává s námi. Přehodnotíme naše bezpečnostní postupy a způsob, jak s ním pracujeme, ale zůstává zde se sedmi dalšími kosatkami, které tvoří jeho rodinu," řekl představitel SeaWorld Chuck Tompkins.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz