Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Králík křečka v kleci nesnese

Magazín

  14:15
LONDÝN - O zvířatech exituje mnoho mýtů. Například neplatí, že psi vidí jedině černobíle. Kočky prý nepředou jen když jsou spokojené. A není pravda, že zlaté rybky si dokážou něco pamatovat pouze dvě vteřiny. Vyložená pověra je i to, že králíci a křečci se výborně snášejí ve stejné kleci. Jaké jsou další omyly, které máme zažité v souvislosti se zvířaty?
Králík - ilustrační foto.

Králík - ilustrační foto. foto: Shutterstock

O mýtech spojovaných s nejrůznějšími zvířaty napsal britský list The Daily Telegraph. Opíral se o poznatky britské charitativní organizace (PDSA), která pečuje o nemocná zvířata. Toto pracoviště sestavilo seznam nesmyslů, které mezi sebou lidé šíří o domácích zvířatech.

Co se psů týče, neplatí prý, že když vrtí oháňkou, dávají najevo radost. Pravdivé údajně není ani rčení o psím dechu, neboť zapáchající dech není normou ani u psa a i v jeho případě to podobně jako u lidí může být známka onemocnění.

Pes prý dokáže rozeznat modré předměty od zelených a žlutých.

Vyloženě nebezpečné je přesvědčení, že se psi při jídle řídí výhradně pocitem hladu a nepřejedí se. Opak je pravdou, protože po svých vlčích předcích zdědili přirozenou schopnost nacpat se co nejvíc, jelikož vlk nikdy neví, kdy se k jídlu dostane příště. Proto je lehké psy překrmit až k obezitě.

Věřit se nemá ani tomu, že králíkům se má dávat mrkev a kočkám mléko, nemusí jim to totiž svědčit. Vyložená pověra je to, že králíci a křečci se výborně snášejí ve společné kleci. Pravdou je, že větší zvíře může menší týrat.

Ryba - ilustrační foto.

To, že časová kapacita paměti zlaté rybky jsou pouhé dvě vteřiny, je popřeno vědeckou studií. Ta dokázala, že se rybičky se umí v akváriu po 24 hodin vyhýbat oblasti, v níž zakusily slabé elektrošoky. Čtěte také: Ryby cítí bolest. A jiný výzkum prokázal, že při náležitém posilování je pes schopen rozeznat modré předměty od zelených a žlutých.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...