11. července 2009 13:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Krásky z celého světa budou bojovat o titul miss neslyšících

Finalistky soutěže o světovou miss neslyšících. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finalistky soutěže o světovou miss neslyšících. | foto: www.missdeafworld.org

PRAHA Jednadvacet krásek z celého světa se bude dnes večer ucházet o titul světové miss neslyšících. Česko reprezentuje devatenáctiletá Eva Michálková z Prahy. Devátý ročník soutěže Miss Deaf World se koná od 19:30 v Top Hotelu na pražském Spořilově. Dívky mají přichystaný vlastní program, předvedou se v plavkách i ve společenských šatech. Vstup na charitativní akci je zdarma, přenášena bude i na internetových stránkách www.missdeafworld.org.

Podle prezidenta soutěže Josefa Uhlíře jde o plnohodnotnou soutěž srovnatelnou s oběma českými soutěžemi miss. Dívky se mohou těšit třeba na křišťálovou korunku, šperky, společenské šaty a další ceny, řekl dnes ČTK.

Hodnotit je budou dvě poroty. Současně se světovou soutěží se dnes koná i soutěž evropská, při níž 108členná porota zvolí nejkrásnější dívku Evropy a zároveň udělí titul miss sympatie. Poté bude dvacetičlenná hlavní porota vybírat nejkrásnější dívku světa.

Ke vzniku mezinárodní soutěže Miss Deaf World dali podnět neslyšící z Česka. Lidí s poruchou sluchu je v České republice kolem 800.000. První soutěž se konala v roce 2001 na španělském ostrově Mallorca, všechny další v Praze. Smyslem soutěže Miss Deaf World je podle Uhlíře stejně jako u ostatních soutěží krásy především otevřít dívkám dveře do světa modelingu a tím jim zajistit i lepší začlenění do společnosti.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
Vedoucí výroby

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz