Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krásky z celého světa budou bojovat o titul miss neslyšících

Magazín

  13:43
PRAHA - Jednadvacet krásek z celého světa se bude dnes večer ucházet o titul světové miss neslyšících. Česko reprezentuje devatenáctiletá Eva Michálková z Prahy. Devátý ročník soutěže Miss Deaf World se koná od 19:30 v Top Hotelu na pražském Spořilově. Dívky mají přichystaný vlastní program, předvedou se v plavkách i ve společenských šatech. Vstup na charitativní akci je zdarma, přenášena bude i na internetových stránkách www.missdeafworld.org.

Finalistky soutěže o světovou miss neslyšících. foto: www.missdeafworld.org

Podle prezidenta soutěže Josefa Uhlíře jde o plnohodnotnou soutěž srovnatelnou s oběma českými soutěžemi miss. Dívky se mohou těšit třeba na křišťálovou korunku, šperky, společenské šaty a další ceny, řekl dnes ČTK.

Hodnotit je budou dvě poroty. Současně se světovou soutěží se dnes koná i soutěž evropská, při níž 108členná porota zvolí nejkrásnější dívku Evropy a zároveň udělí titul miss sympatie. Poté bude dvacetičlenná hlavní porota vybírat nejkrásnější dívku světa.

Ke vzniku mezinárodní soutěže Miss Deaf World dali podnět neslyšící z Česka. Lidí s poruchou sluchu je v České republice kolem 800.000. První soutěž se konala v roce 2001 na španělském ostrově Mallorca, všechny další v Praze. Smyslem soutěže Miss Deaf World je podle Uhlíře stejně jako u ostatních soutěží krásy především otevřít dívkám dveře do světa modelingu a tím jim zajistit i lepší začlenění do společnosti.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...