Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli narozeninové pozvánce na Facebooku hrozí městu nepokoje

Magazín

  7:00
HAAG - Neuvážená pozvánka na oslavu narozenin pomocí sítě Facebook vyvolala vážné obavy nejen u rodiny mladistvé nizozemské autorky, ale i u úřadů města na severu Nizozemska, kde autorka pozvánky žije.
Párty (ilustrační foto)

Párty (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Šestnáctiletá dívka totiž opomněla označit pozvánku na páteční párty u ní doma za soukromou a obdrželo ji více než 24.000 lidí, z nichž kolem 2400 potvrdilo účast. Úřady proto zalarmovaly policii, uvedla agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

"Umístila pozvání na Facebook a poslala jej svým přátelům, kteří ho poslali dalším přátelům. Velmi rychle se pozvánka rozšířila na internetu jako olejová skvrna," vysvětlila mluvčí policie městečka Haren, kde žije 18.000 obyvatel. Bez upřesnění potvrdila, že police přijala nová bezpečnostní opatření na pátek, kdy má dívka slavit narozeniny v rodinném domě v centru města.

Projekt X, inspirace divokých večírků

Několik internetových serverů, které upřesnily přesnou adresu mladé oslavenkyně, pojmenovalo večírek Project X Haren v narážce na americký film Projekt X. Ten pojednává o party, kterou uspořádali tři mladíci a která se zcela vymkla jejich kontrole. Film se stal inspirací pro pořádání po Facebooku řady velkých divokých večírků. Například v Německu přerušilo v srpnu jednu vlakovou trať 250 osob, které pozvala na oslavu jedna 15letá dvojčata.

"Nejezděte v pátek večer do Harenu. Policie je připravena zarazit jakékoli narušení veřejného pořádku," varuje očekávané účastníky narozeninové oslavy místní policie na svých internetových stránkách.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!