15. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Fotbalista Lampard z Chelsea chce psát dětské knížky

Chelsea (Lampard) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chelsea (Lampard) | foto: Reuters

LONDÝN Anglický záložník Frank Lampard z Chelsea, která ve čtvrtek porazila pražskou Spartu v úvodním utkání play off Evropské ligy 1:0, bude psát dětské knížky.

Čtyřiatřicetiletý fotbalista v nich podle agentury Reuters bude vyprávět dobrodružství školáka Frankieho, jeho přátel a psa Maxe.

Fotbalisté a literatura

Lampard je v poslední době už druhou fotbalovou hvězdou, která se vrhla do knižního světa. Koncem ledna vyšel první díl komiksu, který vypráví životní příběh bývalého útočníka Realu Madrid, Barcelony a Interu Milán Samuela Eto'a.

"Sport a čtení jsou pro naši rodinu důležitou součástí. Proto jsem se rozhodl napsat vlastní fotbalové příběhy a dobrodružství. Vymyslel jsem je, když jsem četl vlastním dětem," uvedl Lampard, který má dvě malé dcery Lunu (7 let) a Islu (5). S nakladatelstvím podepsal smlouvu na pět knížek pro děti ve věku od pěti let a kontrakt mu vyjednávala stejná společnost, jenž zastupuje autorku slavných knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingovou.

První příběh se bude jmenovat "Frankie versus pirátští nájezdníci" a vyjde letos v červnu. Potom bude následovat "Frankie versus římští výtržníci" a "Frankie versus nebezpečná mumie". "Některé postavy jsou inspirované spoluhráči, se kterými jsem v průběhu kariéry hrával," prohlásil anglický reprezentant.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz