Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Láska na první pohled ho stála 20 tisíc eur

Skončí příběh happy endem? Přečte si záhadná blondýna vzkaz od zamilovaného neznámeho? Řada čtenářů muži drží palce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skončí příběh happy endem? Přečte si záhadná blondýna vzkaz od zamilovaného neznámeho? Řada čtenářů muži drží palce. | foto: Shutterstock

HELSINKI O tom, co je láska na první pohled se mohou přesvědčit čtenáři finského deníku Helsingin Sanomat. Neznámý muž tady hledá celostránkovým inzerátem blondýnu, kterou jedninkrát viděl v baru. Za inzerát zaplatil 20 tisíc eur, což je asi 540 tisíc korun.

Netradiční vyznání lásky beznadějně zamilovaného muže finské čtenáře uchvátilo a postaralo se dokonce i o práci detektivům.

"Uplynul už měsíc a já na tebe pořád nedokážu zapomenout," přečetli si čtenáři v inzerátu. Neznámý v něm hledal "neporovnatelně krásnou" blonďatou ženu s vlasy svázanými do ohonu, kterou jedinkrát viděl v luxusní helsinské restauraci Mecca.

Na sobě měla černý kostým s bílou halenkou. Zadavatel inzerátu krásku prosí, aby se mu ozvala na adresu lostyouinhelsinki@gmail.com. V češtině by to znamenalo ztratiljsemtevhelsinkach@...

Zamilovaný blouznivec si vyčítá, že s vyvolenou ani nepromluvil. "Nemůžu pochopit, proč jsem tě neoslovil, když jsi kolem mě prošla," uvedl v inzerátu. Dál doufá, že si blondýnka na onu noc vzpomene a "dá mu šanci" ji poznat.

Aprílový žertík, nebo reklama?
Seveřané každý den netrpělivě čekali na to, zda média odhalí, kdo se za vším skrývá. Mnozí si nejprve mysleli, že je to jen rafinovaná reklamní kampaň a zadavatel později oznámí své skutečné prodejní záměry. Jiní zas věřili spíš tomu, že by to mohl být aprílový žertík.

Seriózní deník Helsingin Sanomat ale potvrdil, že inzerát má na svědomí soukromá osoba. Pokus novinářů z tohoto listu o rozhovor muž odmítl, chtěl zůstat v anonymitě. To ale v době internetu bylo jen jeho zbožné přání.

Zamilovaný boháč
Amatérští i profesionální detektivové už záhadu rozluštili. Za netradičním vyznáním lásky je velmi bohatý ruský podnikatel z oboru elektroniky.

I když jeho jméno zůstává finským čtenářům skryto, mnohé už se ví. Je mu prý 42 let, vypadá "velmi dobře" a vkusně se obléká. Do Helsinek si rád jezdívá užívat nočního života. Setkání s krásnou blondýnou ale dál obestírá tajemství. Média svému publiku zatím nebyla schopna sdělit, jaké odpovědi přistály v e-mailové schránce "helsinského ztracence".

Podobnou záhadu luštili před pár lety i cestující v pražském metru, kde se na reklamních plochách ve vozech objevily milostné dopisy. Po čase se ukázalo, že tyto fingované listy napsal spisovatel Michal Viewegh.

Předcházely uvedení jeho Románu pro ženy na trh. V knize pak autor stejnou situaci využil.

,

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...