17. června 2009 12:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lásku k jedné ženě řešili dva ruští policisté přestřelkou

Zbraň a náboje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň a náboje | foto: shutterstock.com

Souboje kvůli lásce nezanikly ani v dnešním Rusku. Spor o jednu ženu vedl ke krvavé přestřelce mezi dvěma policejními důstojníky na strážnici ve městě Ljuberec u Moskvy. Jeden zahynul na místě, druhý byl těžce raněn.

Hádka mezi kapitánem Olegem Muserským (39) a nadporučíkem Borisem Starjanovem (35) v úterý odpoledne vedla až k tasení zbraní. Kapitán svého soka dvakrát zasáhl do hlavy a pak se pokusil spáchat sebevraždu; do nemocnice byl převezen se střelnou ránou v hrudi. O duelu informoval list Izvestija.

Příčiny incidentu se vyšetřují, ale podle deníku "se oba muži nedokázali podělit o jednu ženu a vztahy řešili v duelu".

I nejslavnější ruský básník Alexandr Puškin zahynul v souboji se svým sokem o lásku své ženy Natalie Gončarovové, duel připravil o život i dalšího romantického básníka 19. století Michaila Lermontova. Avšak o milované bytosti, kvůli které stříleli ljuberečtí policisté, se novinová zpráva blíže nezmiňuje.

Deník spíše připomíná krveprolití, které v dubnu v jedné moskevské samoobsluze spáchal jiný policejní důstojník. Ministerstvo vnitra pak nařídilo přísněji kontrolovat duševní stav strážců pořádku. "Je zjevné, že do Ljuberce tato opatření ještě nestihla dorazit," napsaly Izvestija.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz