Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lásku k jedné ženě řešili dva ruští policisté přestřelkou

Zbraň a náboje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň a náboje | foto: shutterstock.com

Souboje kvůli lásce nezanikly ani v dnešním Rusku. Spor o jednu ženu vedl ke krvavé přestřelce mezi dvěma policejními důstojníky na strážnici ve městě Ljuberec u Moskvy. Jeden zahynul na místě, druhý byl těžce raněn.

Hádka mezi kapitánem Olegem Muserským (39) a nadporučíkem Borisem Starjanovem (35) v úterý odpoledne vedla až k tasení zbraní. Kapitán svého soka dvakrát zasáhl do hlavy a pak se pokusil spáchat sebevraždu; do nemocnice byl převezen se střelnou ránou v hrudi. O duelu informoval list Izvestija.

Příčiny incidentu se vyšetřují, ale podle deníku "se oba muži nedokázali podělit o jednu ženu a vztahy řešili v duelu".

I nejslavnější ruský básník Alexandr Puškin zahynul v souboji se svým sokem o lásku své ženy Natalie Gončarovové, duel připravil o život i dalšího romantického básníka 19. století Michaila Lermontova. Avšak o milované bytosti, kvůli které stříleli ljuberečtí policisté, se novinová zpráva blíže nezmiňuje.

Deník spíše připomíná krveprolití, které v dubnu v jedné moskevské samoobsluze spáchal jiný policejní důstojník. Ministerstvo vnitra pak nařídilo přísněji kontrolovat duševní stav strážců pořádku. "Je zjevné, že do Ljuberce tato opatření ještě nestihla dorazit," napsaly Izvestija.

,

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.