3. dubna 2009 10:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Levhartí mládě dostane jméno Barack

Jedno z mláďat levharta perského, která se narodila v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedno z mláďat levharta perského, která se narodila v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem | foto: ZOO Dvůr Králové

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM Jedno z trojice mláďat levharta perského ze zoo ve Dvoře Králové dostane jméno Barack. U příležitosti návštěvy amerického prezidenta v České republice ho tak pokřtí hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc.

"Zoo mi dala za úkol vymyslet jméno pro jednoho ze tří levhartích koťat. Vzhledem k tomu, že křtiny se konají ve stejný den jako historicky první návštěva amerického prezidentského páru Obamových, zdálo se mi jméno Barack příhodné," uvedl Franc. Doufá, že pojmenování levharta prezidenta Obamu neurazí a dvorskému levhartovi přinese štěstí.

Křtiny levhartů perských narozených na konci února v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku se konají v sobotu od 11:30, jména dalších dvou levhartů mluvčí kraje Imrich Dioszegi zatím neprozradil.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ DĚLNÍK BRNO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 27 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz