18. dubna 2016 12:42 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Liberecká zoo zveřejnila první snímky tygřích mláďat

První snímky tygřích mláďat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První snímky tygřích mláďat. | foto: ZOO Liberec, Kateřina Bílková

LIBEREC Liberecká zoologická zahrada zveřejnila první snímky nedávno narozených mláďat tygra indického. Pořídit se je podařilo jejich ošetřovatelce minulý týden časně z rána.

„Na vyfotografování byla jen malá chvilka - matka Surya se ihned vydala mláďata zahánět z expozice zpět do porodního boxu,” uvedla liberecká zoo na svém facebookovém profilu.

Bílá tygří mláďata se narodila tygřici Suryi a samci Parisovi poslední únorový týden. Ze čtyř však dvě zahynula. Jejich pohlaví ještě není známé.

Stejně jako v předchozích letech se i letos liberecká zoo rozhodla svěřit výběr jmen do rukou veřejnosti. Jména by měla mít vztah k libereckému chovu nebo svým původem odkazovat na domovinu tygra indického.

První snímky tygřích mláďat.
První snímky tygřích mláďat.

„Své návrhy na jedno mužské a jedno ženské jméno mohou zájemci posílat na email marketing@zooliberec.cz až do soboty 30. dubna 2016. V průběhu května pak vedení zoo a zoologové vyberou dvě jména, která se jim budou jevit nejvhodnější. Křtiny mláďat se uskuteční v liberecké zahradě v sobotu 21. května 2016,” doplnila zoo.

surŠarlota Šudrychová

Najdete na Lidovky.cz