27. dubna 2014 18:16 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lidé si utahují z fotky prezidenta, Zeman se selfie nebrání

Miloš Zeman se Zdeňkem Škromachem před rozjetým Bohuslavem Sobotkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman se Zdeňkem Škromachem před rozjetým Bohuslavem Sobotkou. | foto: doktor.Sova + OLOL – Křesťanská komunita Panny Marie Lurdské (Our Lady of Lourdes)Reprofoto

Na sociálních sítích se objevují stále nové parodie selfie Zdeňka Škromacha s prezidentem Milošem Zemanem u portrétu Tomáše Garrigue Masaryka. Nejaktivnější český politik na Facebooku se tomu těší, vtipné koláže začal sbírat. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček serveru Lidovky.cz sdělil, že k parodiím nemá co říct.

První parodie na sebe nenechala dlouho čekat, vznikla pouhých pár minut po tom, co Škromach selfie zveřejnil na svém facebookovém účtu. Během následujících dní jich vzniklo spousta.

"Je to běžná aktivita lidí na internetu, takže nevidím jediný důvod, proč to nějak komentovat, " řekl mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček na dotaz serveru Lidovky.cz, co si o parodických výtvorech uživatelů sociálních sítí myslí. Zda budou vznikat další hradní selfie prý záleží na návštěvách pana prezidenta. Pokud si o fotografii někdo další požádá stejně jako tomu nyní učinil Zdeněk Škromach a pan prezident nebude mít důvod odmítnout, mohou podle Ovčáčka vzniknout další takové fotografie.

ČTĚTE TAKÉ:

Zdeněk Škromach na svém facebookovém profilu napsal, že parodující obrázky začal sbírat. "Moje "selfíčko" s panem prezidentem letí. Stal se z něj prý virál. Což je asi nějaká forma umělecké tvorby. Mrknu na google. Vypadá, že trhne i bazénkovou fotečku. Tak pokud objevíte nějaké další virální mutace, pošlete mi je do zprávy, ať si je můžu založit," vyzývá své přátele na facebooku Škromach.

Co je selfie?

Selfie je autoportrét vyfocený fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Často je pak sdílen na sociálních sítích.

mačMartina Černotová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!