23. září 2009 18:37 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Loupež jako z filmu. Ukradli vrtulník a s ním pak loupili

Helikoptéra (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Helikoptéra (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

STOCKHOLM Loupež jak z akčního filmu se dnes brzy ráno odehrála v jedné bezpečnostní firmě ve Stockholmu. Dosud neznámí zloději k ní přiletěli ukradeným vrtulníkem, do budovy vnikli pomocí výbušnin a ukradli z ní zatím nespočítanou částku. Informovala o tom agentura DPA.

Podle svědků se brzy ráno dva či tři muži spustili na střechu bezpečnostní firmy po laně z helikoptéry. Rozbili střešní okno a vhodili do něj výbušninu, kterou odpálili. Pak zmizeli v útrobách budovy.

O dvacet minut později byli opět na střeše. Obtěžkáni pytli s penězi se znovu dostali do vrtulníku a odletěli. Jakou sumu si odnesli, není zatím jasné. Loupež se obešla bez zranění.

"Bylo to jako v nějakém akčním filmu," popsala scénu očitá svědkyně, kterou vzbudil hluk. Skvěle naplánovaný čin ukazuje na zkušené pachatele. Podařilo se jim nejen ukrást vrtulník a opatřit si pilota a zbraně, ale i zabránit policii v pronásledování.

Policejní vozy zbrzdili kovovými bodci na silnici a policejní vrtulník nemohl z hangáru kvůli údajné bombě. Policisté tak už mohli jen prohledat vykradenou agenturu a vyslechnout její zaměstnance.

"Zloději zanechali na místě činu a v helikoptéře množství stop," řekl policista Anders Bjargard. Vrtulník policie našla pár hodin po přepadení v poli severně od Stockholmu. Lupiči s penězi zmizeli. Okradená společnost už vypsala odměnu na dopadení pachatele a nalezení uloupeného obnosu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!