24. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Macronův pes se během jednání vymočil u krbu. Francie se baví virálním videem

Pes Nemo nejmocnějšího muže Francie na schodech Elysejského paláce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes Nemo nejmocnějšího muže Francie na schodech Elysejského paláce. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ Ve Francii vzbudil velký zájem videozáznam, na kterém je pes prezidenta Emmanuela Macrona, jak při schůzi hlavy státu se spolupracovníky močí u krbu. Záběry zveřejnila v neděli večer v hlavním vysílacím čase i francouzská zpravodajská televize LCI.

Když si Macron všiml, že si jeho pes Nemo - kříženec labradora a bruselského grifonka - právě ulevil, řekl svým spolupracovníkům, že jeho pes právě „dělá něco zcela výjimečného“. Na dotaz někoho z přítomných, zda to dělá často, se Macron rozesmál a řekl, že účastníci schůze v psovi vyprovokovali něco zcela neobvyklého.

Nema, kterému je mezi jedním rokem a dvěma lety, si prezidentský pár vzal v létě z útulku. Veřejnost ho poprvé mohla spatřit koncem srpna na schodech Elysejského paláce, když jeho šéf vítal nigerského prezidenta Mahamadoua Issoufoua.

Nemo se projevil jako vychovaný pes, když se poslušně držel u Macronovy nohy a pak se usadil na vrcholku schodiště. Vůbec si přitom nevšímal fotografů, kteří na něj pohvizdovali. Pak následoval oba státníky do nitra budovy.

ČTK