Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitelka bordelů chtěla darovat škole peníze. Narazila

Magazín

  7:00
PATRAS (ŘECKO) - V západořeckém městě Patras vypukl spor mezi radnicí a rodiči žáků kolem sponzorského daru místní základní škole. Radním se totiž nelíbí, že šek na 3000 eur (75 000 Kč) na nákup nové kopírky a vybavení knihovny vypsala škole majitelka dvou veřejných domů. A proto přinutili ředitele školy, aby peníze vrátil.
Sexuální otrokyně (ilustrační foto)

Sexuální otrokyně (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Rozhořčili tím ale místní rodičovské sdružení, které město ostře zkritizovalo za to, že moralizovat by umělo, ale sehnat peníze na vybavení školy už ne.

ČTĚTE TAKÉ:

Svár mezi obyvateli Patrasu vyvolala Sula Alevridu, majitelka dvou vykřičených domů v Larise v centrální části Řecka. Jejímu "podnikání" se vede dobře i v časech hluboké krize, kdy čtvrtina práceschopného obyvatelstva je nezaměstnaná. Ekonomické potíže jsou natolik velké, že například řecké školy v největší zimě vyhlašují mimořádné prázdniny, aby nemusely platit za topení.

Pro Alevridu krize ale představuje závazek pomáhat potřebným. "Jsem Řekyně a mám ráda svoji zemi," podotkla 67letá dáma, která zareagovala na inzerát, že škola v Patrasu shání finanční podporu.

Majitelka veřejných domů sponzoruje také například lokální fotbalové mužstvo, které bez uzardění nosí na svých dresech růžové symboly sexuálních služeb.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,
Témata: Patra, Řecko, Larisa

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!