3. září 2010 10:35 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Malajsijci se otevřel na letišti kufr s 95 hady, které pašoval

Hroznýš královský, Boa Constrictor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hroznýš královský, Boa Constrictor. | foto: ČTK

KUALA LUMPUR K pašování zvířat se před soudem přiznal Malajsijec, který se pokusil v kufru propašovat ze země 95 živých hadů. Zavazadlo se mu ale otevřelo přímo na přepravním pásu mezinárodního letiště v Kuala Lumpuru.

Dvaapadesátiletý Keng Liang Wong, který už byl z pašování volně žijících zvířat odsouzen v USA, byl obviněn z pokusu o vývoz chráněných hroznýšů ze země bez povolení. Další hadi a želva, které měl v zavazadle, do žaloby zahrnuti nejsou, protože nejde o ohrožené druhy. Hrozí mu až sedm let vězení a pokuta.

Čtěte také:

Wong byl zadržen 26. srpna, když do Kuala Lumpuru přiletěl ze severomalajsijského státu Penang a v tranzitu přestupoval na spoj do indonéské Jakarty. Všechna zvířata, která měl v kufru, přežila a jsou nyní v malajsijských útulcích.

Před deseti lety byl Wong v USA odsouzen k téměř šesti letům vězení za to, že vedl gang pašeráků zvířat, který podle žaloby do země dovezl a prodal více než 300 chráněných plazů z Asie a Afriky.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?