Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chlapec bez domova dojal Filipínce. Za finanční dary může studovat

Magazín

  21:17
Devítiletý filipínský chlapec, jehož fotografie v uplynulých dnech obletěla celý svět, bude mít možnost splnit si svůj sen a stát se policistou. Malý Daniel Cabrera byl na snímku zachycen, jak si píše úkoly za tmy venku na dřevěném stole a využívá přitom světla vycházejícího z restaurace McDonald’s.

Filipínský chlapec Daniel Cabrera píše domácí úkol a využívá přitom světla vycházejícího z restaurace McDonald’s. foto: Facebook

Fotografie dojala velké množství lidí i místní úřady, takže chudá rodina nyní získala jak peníze, tak školní pomůcky, a také finance na Danielovo studium, napsal britský deník The Daily Telegraph.

„Jsme neuvěřitelně šťastní. Nevím, co budeme dělat se všemi těmi dary,“ uvedla Danielova matka Christina Espinosaová, dvaačtyřicetiletá zaměstnankyně obchodu s potravinami. „Nyní Daniel nebude muset trpět kvůli tomu, aby dokončil svá studia,“ dodala.

Inspirující dítě

Fotografii na Facebooku zveřejnila dvacetiletá studentka Joyce Torrefrancaová s popiskem: Inspirovalo mě dítě. Ihned ji sdílelo více než 7000 dalších osob a informovala o ní televize. Následně dostala rodina od místních úřadů stipendium pro Daniela, sbírku podnikli i policisté a doručili Espinosaovým peníze a jídlo.

Christina Espinosaová žije spolu se svými třemi malými dětmi v malém obchodě, ve kterém rovněž pracuje. O střechu nad hlavou přišli před pěti lety, když jejich dům shořel. Danielův otec zemřel před dvěma lety. Denně si žena prací v obchodě a pomáháním rodině svého zaměstnavatele vydělá jen asi 80 pesos (43 Kč). Další peníze se snaží získat ještě prodejem cigaret a sladkostí v ulicích města Mandaue na filipínském ostrově Cebu.

Studium jako splněný sen

Daniel měl prý vždycky zájem o vzdělání, byl vytrvalý a odhodlaný. „Trval na tom, že chce jít do školy, i když jsem mu nedala peníze na oběd, protože jsem žádné neměla,“ popsala Espinosaová. „Vždycky mi říkal: Mami, já nechci zůstat chudý. Chci si splnit své sny,“ dodala. Od lidí prý nyní dostali i školní uniformy a lampu, kterou může Daniel využít při studiu.

„Nemohu uvěřit tomu, že můj příspěvek obletěl svět a pomohl Danielovi v jeho studiu,“ uvedla v rozhovoru s agenturou AFP Joyce Torrefrancaová. Snímek prý pořídila, když se vracela ze školy. „Byla jsem ohromená. Zatímco ostatní pouliční děti žebrají o almužnu, on se učil,“ dodala.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat