20. října 2009 7:57 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mám slabost pro Harryho Pottera, prozradil Obama dětem ve škole

Barack Obama navštívil základní školu, aby dětem vyprávěl, jak je důležitá četba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barack Obama navštívil základní školu, aby dětem vyprávěl, jak je důležitá četba. | foto: ČTK/AP

WASHINGTON Překvapení dnes čekalo děti na základní škole Veirs Mill na předměstí Washingtonu. Školáky tam totiž nečekaně navštívil americký prezident Barack Obama. Během promlouvání do dětských duší o důležitosti čtení na sebe prezident prozradil, že má rád příběhy s čarodějnickým učněm Harrym Potterem, ale i poslední novinku v kinech, film Max a maxipříšerky.

Obama prý dobrodružný fantasy film o chlapci, který se pomocí své představivosti vypraví do neznámého světa příšer a oblud, navštívil se svými dcerkami Sashou a Maliou. "Stojí za to to vidět," řekl dětem osmačtyřicetiletý Obama.

Prezident ale především kladl školákům na srdce, aby nepřestávali "číst, číst a číst". V této souvislosti Obama prozradil svou slabost pro příběhy s Harrym Potterem z pera britské spisovatelky J.K.Rowlingové.

"S Maliou jsme četli knížky o Harrym Potterovi. Moc se nám líbily," dodal prezident.

"Dnes je můj nejkrásnější den ve škole," potěšila prvního muže USA osmiletá Maya.

ČTK, Lidovky.cz