11. března 2015 6:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželé žádají po agentuře odškodné, chtěli svatební obřad jindy

Svatební prsteny (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatební prsteny (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BRNO Soudce Michal Ryška z brněnského krajského soudu se začne v pátek zabývat případem manželského páru, který žádá po svatební agentuře odškodné 68 000 korun za to, že jim podle domluvy nezajistila církevní sňatek v předem dohodnutém termínu.

Vybrala jim jej numeroložka jako termín údajně ideální pro uzavření šťastného manželství. Svatba se musela konat v jiný den. Manželé tvrdí, že tím utrpěli psychickou újmu, řekl Ryška.

Na svatební agenturu podali žalobu na ochranu osobnosti a domáhají se odškodnění za to, že jim nezajištěním svatby v řádném termínu údajně způsobila šok. Pro sňatek jim vybrala údajně ideální datum numeroložka, která jej stanovila na 1. června 2014. Snoubenci si svatbu domluvili s několikaměsíčním předstihem v jednom z brněnských kostelů s farářkou.

V náhradním termínu

Svatba se ale neuskutečnila, protože farářka nedostala předem osvědčení matriky o splnění podmínek pro uzavření platného manželství. Pár tvrdí, že jej měla zajistit svatební agentura. Její zástupci ale pochybení odmítají, podle nich si ho měli zajistit snoubenci sami, popřípadě to měla učinit farářka.

Svatba se tak konala v náhradním termínu. Každý z manželů nyní žádá po agentuře po 34.000 korunách. „Začneme se sporem zabývat tento pátek, tedy v pátek třináctého. Pátky třináctého nejsou u lidí příliš oblíbené. Z preventivních důvodů jsem se advokáta páru dotázal, zda mu tento termín nevadí. Nic proti tomu nenamítají,“ řekl Ryška.

ČTK, Lidovky.cz